Spolek rodičů a přátel ZŠ Žvahov

POD ŽVAHOVEM 463/21b, 152 00 Praha 5

Hejného matematika pro rodiče

Seminář Žvahovské akademie

Také někdy váháte, jestli jsou silnější tři myšky nebo jedna husa? A kolik vlastně dojelo cestujících do cíle, když na jedné zastávce tři vystoupili a čtyři nastoupili a na další zastávce nastoupil jeden a vystoupili dva? Pak je náš seminář právě pro Vás!

Hejného metoda výuky matematiky je v současné době velmi populární, především na prvním stupni. Pojďme jí porozumět stejně jako naše děti. Sejdeme se v úterý 19. března 2024 ve třídě 1.B v ZŠ Pod Žvahovem v 18.00. Seminářem nás provede lektorka Gabriela Hlavatá, pořadatelem je ve spolupráci se školou spolek rodičů a seminář je pro Vás zdarma. Prosíme Vás o přihlášení prostřednictvím online formuláře zde

Výsledky voleb 2024 do Rady spolku

Rádi bychom Vás seznámili s výsledky voleb, které proběhly minulý týden. Všechny kandidátky obdržely nadpoloviční většinu hlasů a získaly tak dle stanov spolku na následující dva roky mandát v Radě spolku. Tímto gratulujeme ke zvolení Markétě Hudcové, která po Veronice Novákové přebírá funkci pokladníka, Kláře Vepřové, která se po Zuzaně Martincové stává novou místopředsedkyní spolku a Simoně Švingrové, která obhájila post předsedkyně spolku. Děkujeme oběma odstupujícím členkám rady - Zuzaně Martincové a Veronice Novákové za jejich dosavadní činnost a novým členkám rady přejeme mnoho sil v jejich dalším úsilí a práci!

Ranní dozor ve školní ulici

Spolek rodičů hledá dobrovolníky z řad maminek a tatínků, kteří by nám ve dnech školního vyučování pomohli s dozorem na obou koncích ulice Pod Žvahovem. Jedná se vždy o čas 7.30 - 8.00, kdy je do ulice zakázán vjezd. Pokud máte možnost se zapojit - i třeba jen jediné ráno v týdnu - budeme velmi rádi. Pište nám prosím na email spolekzszvahov@seznam.cz, pošleme Vám odkaz na sdílenou tabulku, kde bude možné si službu zamluvit:-) Děkujeme!

Poděkování: Fond pro potřebné žáky opět funguje!

Na naši prosbu, abyste letos členský příspěvek ve výši 300 Kč zaplatili místo na běžný účet spolku na účet druhý, z něhož spolek financuje podporu potřebným dětem – příspěvky na školu v přírodě, reagovalo velké množství z Vás. Děkujeme! Fond se nám touto cestou opět podařilo naplnit, i v letošním školním roce je tedy opět možné žádat spolek o příspěvky na ŠVP pro potřebné. Veškeré info k tomuto projektu naleznete v záložce Fond pro potřebné žáky.

Pro který účet spolku se při placení příspěvku letos rozhodnete, to jsme ponechali na Vašem uvážení. Platby na oba z nich považujeme v letošním školním roce za uhrazený příspěvek do spolku rodičů (podmínka členství). Pokud jste přispěli na účet ŠVP pro potřebné částkou 1000 Kč a vyšší (nebo jste přispívali i jinde, částka 1000 Kč se bere i jako úhrn darů za celý rok) a budete si chtít uplatnit odečet hodnoty daru ze základu daně, napište nám, vystavíme Vám potvrzení o finančním daru.

Děkujeme Vám za podporu a pevně věříme, že se i v letošním školním roce podaří podpořit rodiny a děti, které to opravdu potřebují.

Za Spolek rodičů a přátel ZŠ Pod Žvahovem

Simona Švingrová,

předsedkyně spolku rodičů

Fungování fondu ŠVP pro potřebné

Speciální fond spolku "Škola v přírodě pro potřebné" existuje již druhým školním rokem. Za tu dobu se na účtu tohoto fondu sešlo 39 105 Kč z Vašich příspěvků! Za dobu své existence pomohl fond částkou 14 650 Kč rodinám 8 dětí, které i díky Vaší podpoře mohly odjet se svými spolužáky na školy v přírodě. Za to Vám patří veliké poděkování!
Pokud jste svým darem přispěli v loňském roce a rádi byste si ho uplatnili při odpočtu z daní, napište nám prosím na spolekzszvahov@seznam.cz a my Vám potvrzení vystavíme.
Protože bychom byli rádi, aby se podpora dostala opravdu každému dítěti a rodině v ZŠ Pod Žvahovem, kteří by ji mohli potřebovat, nabízíme Vám nově možnost požádat o finanční příspěvek přímo spolek rodičů prostřednictvím jednoduchého online formuláře. Odkaz na tento formulář stejně jako pravidla Fondu ŠVP pro potřebné naleznete v naší záložce Fond pro potřebné žáky.

Pravidelné schůze zástupců rodičů, spolku a vedení školy

Schůze zástupců spolku a zástupců rodičů zvolených v jednotlivých třídách s vedením školy se budou konat dvakrát ročně, vždy na podzim a na jaře. Spolek touto cestou hledá nové možnosti komunikace se zástupci rodičů a vedením školy.

Cílem těchto setkání je především zlepšit komunikaci mezi školou, spolkem a rodiči a přispět k větší vzájemné informovanosti.

Neváhejte se prosím obracet na zástupce ve svých třídách kdykoli, témata na tato setkání mohou sbírat průběžně. Zápisy z těchto jednání budeme pravidelně zveřejňovat a prostřednictvím Vašich třídních učitelů se mailem dostanou i k Vám všem.

Otevřený Facebook

Buďte stále s námi

Víte, že nepotřebujete mít ani vlastní účet na Facebooku, abyste mohli sledovat naše stránky? Nejvíce informací sdílíme právě tam, FB je naším nejrychlejším informačním médiem. Navíc: Pokud si uložíte odkaz na facebookové stránky Spolku na lištu Vašeho prohlížeče, budete mít aktuální informace vždy po ruce.

Rovněž fotografie z akcí, které Spolek pořádá nebo na jejichž pořádání se podílí, naleznete na našich facebookových stránkách. A stačí pouze jediné kliknutí na ikonu "f".