Projekt knihovna

„Bojte se člověka, který přečetl jen jednu knihu.“ - DENIS DIDEROT

Na nápad zřídit spolkovou knihovnu nás vlastně kdysi přivedly děti samy. A kde jinde by se knihovna měla nacházet než v jejich škole. V rámci pracoviště Pod Žvahovem byla knihovna slavnostně otevřena v poslední březnový den roku 2017 u příležitosti zahájení Noci s Andersenem. Překvapení, které se podařilo utajit do posledního okamžiku, přichystali zástupci Spolku ve spolupráci s pedagogy a vedením školy. Za symbolickou 1 Kč získal Spolek od Městské knihovny v Praze do svého vlastnictví téměř 600 svazků knih. Další knihy dostala nově vznikající knihovna darem z Nakladatelství Paseka a Portál s.r.o. Do knižního fondu přispěli také rodiče žáků. A knižní fond jsme se z prostředků spolku snažili pravidelně rozšiřovat.

Až do začátku ledna 2022 se o její chod staral spolek rodičů. Velké poděkování patří především Lucii Matejkové, která byla knihovnicí po téměř 4 roky. Ne náhodou došlo k předání knihovny právě v tomto období - škola má s knihovnou a využitím jejího prostoru další plány. Chystá se také na digitalizaci katalaogu stávajícího fondu a jeho rozšíření. A my ji v tomto úsilí budeme i nadále podporovat!

Video o tom, jak knihovna vznikala a jaké bylo její slavnostní otevření, si můžete prohlédnout zde.