Náš tým

NA ROZVOJI ŠKOLY NÁM ZÁLEŽÍ

Simona Švingrová

Předsedkyně spolku

Hlubočepy jsou mým domovem téměř 13 let. Dvě děti sem s námi přišly, dvě další se nám tu narodily. Život mojí velké a aktivní rodiny mi společně s prací zaberou hodně času. Přesto, nebo možná právě proto, mi nejsou lhostejné osudy institucí, které moje děti pravidelně navštěvují. Život tří z nich je momentálně pevně spjatý se ZŠ Pod Žvahovem, nejmladší syn letos nastoupil do první třídy. Jako rodič znám školu i spolek, který jsem pomáhala založit, od samého počátku. A letošní volby – jakkoli bylo těžké najít mezi námi rodiči kandidáty do vedení spolku – mi nakonec přese všechno udělaly radost. Poprvé za celá ta léta máme zcela nové tváře ve vedení spolku. A já naději, že můj největší cíl se jednoho dne přece jen splní – spolkovou štafetu po nás "starých" převezme generace nových rodičů. Kontinuita zůstane zachována a zároveň s nimi přijdou nová témata a nové výzvy.

Klára Vepřková

Místopředsedkyně spolku

Hlavním důvodem mého zapojení je, že chci pomoct vedení spolku pokračovat v dobré práci. Pomoc mohu nabídnout zejména v oblastech, které jsou mi jako účetní a daňové poradkyni blízké - finance, dokumentace, zákonné požadavky, stanovy, banka, výkazy.... S organizací spolků mám praktickou zkušenost ze školky MŠ Záhorského, kde působím šestým rokem ve funkci předsedy výboru Unie rodičů. Výsledkem mé práce je, doufám, efektivní vybírání členských příspěvků, jejich směřování na akce ke spokojenosti všech rodičů a zlepšování komunikace mezi rodiči a vedením školky. Podpora dialogu s vedením školy a nabídnutí své angažovanosti všude tam, kde se dá zapojit, abychom zlepšili podmínky žáků i učitelů a společný život ve škole - to je to, na co bych se jako místopředsedkyně spolku chtěla soustředit.

Markéta Hudcová

Pokladník spolku

Do Hlubočep jsme s manželem přišli spolu s maličkým synem, ten je dnes již zaběhlým školákem. Tenkrát jsme šli do neznáma, ale uzavřené Hlubočepy a především Žvahov, si získaly naše srdce. Dnes jsem maminkou tří dětí, které zažívají dětství právě zde, v údolí a na kopcích. Jsem aktivní ve vzdělávání dětí v katolické i evangelické církvi. Ale jsem ráda, že se mohu zapojit i ve spolku, který zde dříve vznikl. Díky aktivním rodičům starších dětí mohou dnes moje děti chodit do školy v krásné lokalitě a nemusí za vzděláním cestovat, chodí pěšky. Přála bych si, aby aktivita rodičů neupadla a aby i mladší děti měli tak přátelské prostředí s benefity, které tato škola nabízí.

Šárka Čeláková

Event manager

Se Spolkem rodičů jsem poprvé spolupracovala při organizaci akce Restart 2023. Mojí srdcovou záležitostí je totiž právě organizování eventů tohoto typu. A hlavně mě baví setkávat se v rámci spolkových aktivit s lidmi, kteří mají takovou energii a zapálení pro školu, kterou jejich děti navštěvují. Mimo eventy bych se v rámci činností Spolku chtěla zaměřit na oblast zdravého školního stravování - toto téma se krásně nabízí s nově vznikající jídelnou. Nastavení její koncepce a možnosti aplikace existujících programů zdravého stravování pro školy, vč. např. environmentální výchovy a propojení s jedlou školní zahradou - to jsou oblasti, o nichž bych chtěla s vedením školy hovořit a maximálně je za spolek rodičů podpořit.

Martina Wildtová

Marketing manager

Myslím si, že je důležité, aby se do činnosti spolku zapojili všichni rodiče a každý tak přispěl svou troškou k fungování školy a celkové pohodové atmosféře. Starám se o nástěnku, a to jak tu fyzickou ve škole, tak tu digitální na Facebooku.

Milena Lisá

Garant Žvahovské akademie

Příběh Žvahovské akademie: Mám ve škole dva syny. Výchova dětí může někdy přinést nečekané zvraty nebo komplikace. Společné sdílení zkušeností nebo vzdělávání nemůže uškodit.

Peter Bédi

Bývalý předseda a poradce spolku

Martina Havlová

Garant Fondu pro potřebné žáky

Činnost spolku sleduji již od jeho počátku a když vznikla potřeba postarat se o fond pro potřebné děti, byla to pro mne jasná volba. Považuji za velmi důležité, aby měly všechny děti pokud možno srovnatelné podmínky při vzdělání a rozvoji. Jsem ráda, že mohu být součástí tohoto projektu.